Kiralama Sözleşmesi

ŞAFAK ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI VE RENT A CAR SÖZLEŞMESİ

Sözleşme ve Ekleri Teslimat sırasında imzalanacak olan araç kiralama, rent a car sözleşmesine ek olarak bireysel müşterilerimizden kredi kartı veya adlarına düzenlenmiş bir fatura aslı ibraz etmeleri (su,elektrik v.s.) istenmektedir. Ticari müşterilerimizden ise şirket evraklarını (vergi levhası, imza silküsü, kimlik fotokopisi) ibraz etmelerini talep etmekteyiz.

Ehliyet ve Yaş
Kiracının kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için 25 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi
En az 3 (üç) gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır. Fiyatlar Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dâhildir.%18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Ödeme
Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. En kısa kiralama 72 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli American Express, Visa, Diners, Eurocard, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz.

Sigorta
Araçlarınızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi 1.500.-TL- 'ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Lastik patlamaları, far, cam kırılmaları, stepne çalınmaları sigorta kapsamı dışındadır. Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Büromuza ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Teslim Bırakma
Rent a car şirketimizin bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere yapılabilir. Büromuzun bulunmadığı Şehirlerdeki araç teslim ve iadelerinde kiralanan yerden itibaren 0.2 Euro/km teslim ücreti uygulanır

Trafik Cezaları
Trafik cezaları ve OGS, HGS geçiş ve kaçak geçiş ücretleri müşteriye aittir.
Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebiliriz. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

Sözleşme ve Ekleri
Teslimat sırasında imzalanacak olan araç kiralama sözleşmesine ek olarak bireysel müşterilerimizden kredi kartı veya adlarına düzenlenmiş bir fatura aslı ibraz etmeleri (su, elektrik v.s.) gerekmektedir. Ticari müşterilerimizden ise şirket evraklarını (vergi levhası, imza silküsü, kimlik fotokopisi) ibraz etmelerini talep etmekteyiz.

Tüm hakları saklıdır © 2023